Veteriner Dairesi Kasapları Denetledi

Veteriner Dairesi Kasapları Denetledi

Veteriner Dairesi, Lefkoşa’daki kasaplarda denetleme yaptı. Geçtiğimiz haftalarda başlatılan mezbahalarda kesilen hayvanların kategorisine göre mühürlenmesi ve sınıflandırılması ile etlerin mezbaha çıkış ve kasap girişleri ile tüketiciye satış yerleri kontrol edildi.

Bu uygulama ile kesilen hayvanların mezbahaya giriş ve çıkış kayıtları ile etlerin kasaba giriş ve halka satış uygunluğu denetlendi. Denetimler uygun bulundu. Veteriner Dairesi Müdür Vekili Mehmet İsfendiyaroğlu, denetlemelerde hazır bulundu.

Mezbahalarda Kesilen Hayvanlar Kategorisine Göre Mühürleniyor

17 Şubat 2020 tarihinden itibaren, mezbahalarda kesilen hayvanların kategorisine göre mühürlenmesi işlemi başlatılmıştı. Tüm belediyelere ve mezbahalara gerekli düzenlemeyi yapmaları için genelge gönderilmişti. Konuyla ilgili olarak Kasaplar Birliği de bilgilendirilmişti.

Tüketicilerin, kasap reyonundan et satın alırken kuzu, koyun, inek, düve, tosun, oğlak, keçi, teke, koç kategorisine göre tercih hakkı bulunmaktadır.

Previous Article Veteriner Dairesi Projelerinde ''Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim'' olarak görev yapmak için başvuruda bulunan Özel Veteriner Hekimlerin Listesi
Next Article Özel Veteriner Hekimlere Yönelik Eğitim
Print
1549

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2024 by DNN Corp
Back To Top