ÜRETİCİ MEMNUN

ÜRETİCİ MEMNUN

“Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Projesi”ni yürüten Veteriner Dairesi ve Avrupa Birliği (AB) proje yetkilileri hastalıklardan arındırılmış çiftliklere giderek sertifikalarını verdi. Önce Akdoğan’da ardından Değirmenlik’te üreticileri ziyaret eden Veteriner Dairesi Müdürü Hüseyin Ataben ve Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Projesi AB Ekip Lideri Vaidotas Kiudulas’a Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve Vadili Kaza Veteriner Dairesi hekimlerinden Ziya Tüzel de eşlik etti.

Ziyarette konuşan Veteriner Dairesi Müdürü Hüseyin Ataben üreticileri tebrik etti. Ataben şunları söyledi: “Bizim gayemiz ve gailemiz özelde üreticimizin genelde ise halkımızın menfaatine çalışmalar geliştirmektir. Biz üreticimizin imkanlarını geliştirmek isteriz. Hatta üreticinin bizden beklentisini yükseltmesini bekliyoruz. Biz çalışmalarımız boyunca AB’nin mali ve teknik kaynaklarından faydalanmakla kalmadık; AB proje ekibinin de bizimle tıpkı Dairemiz çalışanı gibi çalıştıklarını, memleketimizin hayrına olacak çalışmaları en az bizim kadar sahiplendiklerini de gördük. Bundan da ayrıca oldukça memnun olduğumu ifade etmek isterim.”

Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ise Proje uygulaması sürecinde üreticiyle Veteriner Dairesi arasında çok güzel bir işbirliği sağlandığını ve bundan memnun olduklarını ifade etti ve değerlendirmelerde bulundu: “Süreç içerisinde bunun faydalarını yaşadık. Öte yandan organize hayvancılık bölgesi fikri oldukça sıkıntılıdır. Eğer hastalıklardan tamamen arındırılmış bir coğrafya olmayı hedefliyorsak bu fikirden uzaklaşmak gerekir. Çünkü organize hayvancılık bölgesinde hastalığa rastlanması durumunda mücadele çok zorlaşır.”

Previous Article HASTALIKLARDAN ARINDIRILMIŞ ÇİFTLİK SAYISI ARTIYOR
Next Article LEFKOŞA BÖLGESİ HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİR ARAYA GELİYOR
Print
1692

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2024 by DNN Corp
Back To Top